Ukázka

Váš dotaz :

Lze zaslání skenu výpovědi nájemní smlouvy považovat za písemnou formu výpovědi? Pronajimatel reagoval, že výpověď obdržel.

Odpověď advokáta:

Vzhledem k běhu lhůt u doručování písemností, kdy je třeba prokázat, že se výpověď dostala minimálně do „sféry“ příjemce a ten ji mohl převzít, řešení doručení pomocí emailu se jeví jako nevhodné. Ale třeba některý soud by přiznal takovéto výpovědi, resp. jejímu doručení, platnost. Vždy je však lepší mít doklad o převzetí doručení (do vlastních rukou) či odmítnutí převzetí. Způsob doručení prostřednictví emailu si však lze vzájemně sjednat a to včetně lhůty, ve které je možno považovat dokument za doručený. V tomto duchu bude doručováno i prostřednictvím datových schránek.

 

Váš dotaz :

Přišlo mi vyrozumnění o podání návrhu na potrestání a návrh byl prý podán k okresnímu soudu v Uherském Hradišti. Já jsem z Teplic, student, a do UH to mám skoro 300 km. Je zde nějaká možnost zažádat k přesunutí případného soudního jednání k jinému, bližšímu soudu nebo říct poslat výpověď písemně a omluvit se? Stejně jsem se dotyčným již vyrovnal.

Odpověď advokáta:

Není jiná možnost než se zúčastnit jednání v Uherském Hradiště, bohužel nelze jakkoliv změnit místní příslušnost soudu ani nahradit svoji výpověď písemným vyjádřením. Pokud jste již nahradil škodu, je možné zaslat státnímu zástupci a soudu návrh na podmíněné zastavení trestního stíhání ve smyslu § 307 trestního řádu.

Pokud chcete zaslat dotaz, učiňte tyto tři kroky:

Napište do SMS text ve tvaru: vaspravnik a tuto SMS odešlete na číslo 900 20 99. Během chvilky Vám zpět dorazí kód, který připíšete k Vašemu dotazu. Tato SMS je zpoplatněna částkou 99 Kč včetně DPH.

Napište svůj dotaz či problém do formuláře níže, pole označená hvězdičkou jsou povinná. Nezapomeňte vepsat Váš email (ať máme kam odpovědět) a také správný kód, který jste obdrželi SMSkou - bez platného kódu nebude Váš dotaz odeslán.

Formulář odešlete stiskem tlačítka "Odeslat dotaz" a během 72 hodin obdržíte odpověď na Váš dotaz. Pokud Vás zajímá, kdo se mnou pracuje, podívejte se do sekce Kdo s námi spolupracuje.

Již jsme zodpověděli

4450

Vašich dotazů

Vaše dotazy zodpovídá

Advokátní kancelář
JUDr. Milan Zábrž

Veveří 57, Brno

Virtuální asistentka

Nestíháte? Virtuální asistentka vám pomůže!

Prvních 30 minut zdarma! Objednávejte: 730 897 773

Důležité info

Tazatel bere na vědomí skutečnost, že odpovědi na jím položené otázky jsou výrazem subjektivního názoru odpovídajícího a nemusejí ve všech případech vyjadřovat jednoznačné a závazné výkladové pravidlo uvedeného problému. V případě, že by se tazatel chtěl uvedenou odpovědí a v ní obsaženou radou či názorem řídit, doporučujeme mu ještě konzultaci uvedeného problému s dalším odborníkem.

Právní poradna online

Online právní poradna se specializuje na komplexní právní poradenství. Pokud využijete služeb online právní poradny zaplatíte za ně pouze 99 Kč.

Zaručujeme Vám profesionální právní poradenství. Odpovídá renomovaná advokátní kancelář, která má dlouholeté zkušenosti s poskytováním právní pomoci a může poskytnout legislativní informaci na nejvyšší možné úrovni.